a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościW LASECZNIE ODBYŁO SIĘ SZKOLENIE MDP-2020

W LASECZNIE ODBYŁO SIĘ SZKOLENIE MDP-2020

W LASECZNIE ODBYŁO SIĘ SZKOLENIE MDP-2020

W dniu 11 października 2020 r  w remizie OSP Laseczno odbyło się Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedyczne „MDP-2020”, zorganizowane przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lasecznie przy współpracy z Komendantem Gminnym OSP.
W szkoleniu udział wzięło kilkudziesięciu uczestników – członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zebranych powitał Komendant Gminny OSP Gminy Iława druh Łukasz Linkner, po czym wraz z druhną Natalią Grabowską rozpoczęli szkolenie teoretyczno-praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie polegało na zabezpieczeniu poszkodowanego, który spadł
z wysokości. Do szkolenia użyto AED- automatyczny defibrylator zewnętrzny – urządzenie, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca, za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu
z resuscytacją krążeniowo – oddechową, jest jedynym sposobem na uratowanie życia.
Dodatkowo, młodzież uczyła się prawidłowych technik zabezpieczenia ran na specjalnie przygotowanych zestawach do imitacji ran.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji powyższego spotkania serdecznie dziękujemy a młodzieży za przyjęcie zaproszenia do udziału w nim. Spotkanie odbyło się pod ścisłym reżimem sanitarnym.

Tekst i zdjęcia – Linkner Łukasz

 

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.