HomeDla mieszkańcaAktualnościWikielec i Nowa Wieś z nowymi drogami

Wikielec i Nowa Wieś z nowymi drogami

Dzisiaj, 7 października odbyła się uroczystość otwarcia dróg w Wikielcu i Nowej Wsi. W samo południe w Wikielcu licznie pojawili się mieszkańcy sołectwa, radni i sołtysi z gminy Iława, lokalni działacze, sołtys sołectwa Wikielec wraz z Radą Sołecką, Dyrektor ZSP w Wikielcu Bożena Lewandowska, dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych, przedstawiciele wykonawców.

Na uroczystość przybył również Poseł na Sejm RP  i jednocześnie Honorowy Obywatel Gminy Iława Jacek Protas. Lokalne samorządy reprezentowali Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz Zastępcą Andrzejem Brachem oraz Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski.

Jako pierwsza została otwarta droga w Wikielcu. Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Inwestycja polegała na przebudowie drogi gminnej Nr 146052N wraz z oświetleniem o długości 878 metrów w miejscowości Wikielec. Zadanie   zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość dofinansowania 607 624,44 zł, zaś całkowita wartość zadania wyniosła 1 309 638,22 zł. Okres realizacji – od 6 maja 30 sierpnia 2019 r.

Wykonawcą inwestycji byla: Firma Handlowo Usługowa Kambruk, Wojciech Laskowski. Autorem projektu był Tomasz Hrynkiewicz, a Inspektorem Nadzoru Marcin Jastrzębski.

Następnie przybyli goście udali się do Nowej Wsi, gdzie zostały wręczone podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji.

Gmina Iława w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2014-2020 otrzymała dofinansowanie dla zadania: „Budowa drogi gminnej w Nowej Wsi (ul. Kryształowa i ul. Diamentowa) oraz przebudowa drogi gminnej (ul. Neptuna, ul. Polarna, ul. Andromedy, ul. Merkury) w Nowej Wsi”

W ramach zadania zrealizowano:

• budowę drogi w Nowej Wsi (ul. Kryształowa i ul. Diamentowa) o długości 401 metrów

Zakres zadania obejmował: budowę drogi  wraz z oświetleniem i chodnikiem.

• przebudowę drogi gminnej (ul. Neptuna, ul. Polarna, ul. Andromedy, ul. Merkury) w Nowej Wsi o długości 980 metrów.

Zadanie polegało na przebudowie drogi wraz z oświetleniem, chodnikiem   i budową sieci burzowej.

Całkowita wartość zadania wynosiła: 2 714 667,82 zł

Dofinasowanie: 1 685 175,00 zł.

Zadanie zrealizowano od 15 kwietnia do 30 sierpnia 2019 r.

Wykonawcami inwestycji byli: Firma Musa, Alicja i Tadeusz Musiał Sp. J. – ul. Neptuna, ul. Polarna, ul. Andromedy, ul. Merkury oraz Kancelaria Adwokacka Paweł Aranowski – ul. Kryształowa i ul. Diamentowa

Autorem projektu był Tomasz Hrynkiewicz – (ul. Neptuna, Andromedy, Polarna, Merkury) oraz Łukasz Zieliński – (ul. Kryształowej i Diamentowej) Inspektorem Nadzoru był Jakub Krzysztofiak.