HomeDla mieszkańcaAktualnościWójt Harmaciński wystąpił na Kongresie Perły Samorządu

Wójt Harmaciński wystąpił na Kongresie Perły Samorządu

Dzisiaj (23 maja br.) Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z zastępcą Andrzejem Brachem uczestniczy w kongresie Perły Samorządu. Organizatorem wydarzenia jest Dziennik „Gazeta Prawna”. Kongres Perły Samorządu to projekt, który zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Udział w kongresie jest całkowicie BEZPŁATNY!

Wójt Harmaciński, jako przedstawiciel gmin wiejskich wziął udział w debacie poświęconej problemom samorządowym związanych m.in. z demografią i służbą zdrowia. Udział w debacie był jednocześnie doskonała okazją do promocji nie tylko gminy Iława, ale również całego regionu. Podczas debaty wójt zaprezentował najnowszą publikację promocyjną gminy „Jeziorak i okolice”, która jest skorelowana z aplikacją mobilną. Więcej informacji nt. aplikacji można znaleźć TUTAJ.

Na uroczystej gali gmina Iława odniosła bezprecedensowy sukces. W rankingu Perły Samorządu, w kategorii gminy wiejskie gmina Iława zajęła już po raz czwarty I miejsce, w rankingu Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży również I miejsce. Otrzymaliśmy również wyróżnienie specjalne „Liderzy Dobrych Praktyk” w kategorii Środowisko i gospodarka odpadami – gmina wiejska.

Jak podkreśla Wójt Harmaciński jest to sukces nie tylko wójta, ale również działaczy, radnych, sołtysów, pracowników urzędu i wszystkich ludzi, którzy pracują na rzecz naszej gminy.

Na zdjęciu Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska wraz z Wójtem Gminy Iława prezentują publikację “Jeziorak i okolice”.

Na zdjęciu Wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk, Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.