HomeDla mieszkańcaAktualnościWYKRYTO ASF W POWIECIE IŁAWSKIM – KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII

WYKRYTO ASF W POWIECIE IŁAWSKIM – KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII

W opublikowanej decyzji gmina Lubawa, miasto Lubawa, Zalewo i część gminy wiejskiej Iława położna na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 16 biegnącą od wschodniej granicy gminy do granicy miasta Iława, a następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od południowej granicy gminy miasta Iława przez miejscowość Katarzynki do południowej granicy gminy w powiecie iławskim znalazły się w obszarze objętym ograniczeniami – strefie czerwonej.

Hodowcy trzody chlewnej na wyżej wymienionym obszarze są zobowiązani do stosowania się do szeregu zakazów i nakazów – szczegóły na ten temat w załączniku poniżej.

KOMUNIKAT POWIATOWEGO LEKARZA WETERYNARII