a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościXV Pielgrzymka Rowerowa wokół Jezioraka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

XV Pielgrzymka Rowerowa wokół Jezioraka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

XV Pielgrzymka Rowerowa wokół Jezioraka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

W słoneczną niedzielę, 31 marca odbyła się jubileuszowa XV Pielgrzymka Rowerowa wokół Jezioraka w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Wydarzenie to jest jednocześnie rozpoczęciem sezonu rowerowego w powiecie iławskim. Tegoroczna edycja imprezy objęta była patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

W tej, już 15. edycji wzięła udział rekordowa liczba 104 uczestników. W jej organizację włączyła się Gmina Iława z Wójtem Krzysztofem Harmacińskim na czele. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowy znaczek, a u celu pielgrzymki, dzięki pani sołtys sołectwa Tynwałd Danucie Nowickiej oraz KGW Tynwałd, czekała pyszna grochówka.

Na miejscu w Gizerku, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Budowlanki została zaśpiewana „Barka”. Głos zabrał również Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński, który podziękował uczestnikom za tak liczne przybycie oraz głównemu organizatorowi Krzysztofowi Zakrecie i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji pielgrzymki.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.