a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościXVI Festyn Behringowski W Ławicach

XVI Festyn Behringowski W Ławicach

XVI Festyn Behringowski W Ławicach

W sobotę, 15 czerwca mieszkańcy gminy Iława i przybyli goście uczestniczyli  w XVI Festynie Behringowskim w Ławicach.  Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00, po zakończeniu V Biegu o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Przybyłych gości powitał Sekretarz Gminy Iława Bogusław Wylot. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, Pastor Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ostródzie Wojciech Płoszek, Przewodniczący Rady Gminy Olsztynek Andrzej Wojda oraz Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski. Następnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego oraz stypendia naukowe.

Po części oficjalnej na scenie w Ławicach pojawili się artyści. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie z szkoły Podstawowej w Gromotach, zespół „Pełni Werwy”, zespół „Grasz-Band” oraz gwiazda wieczoru Elvis Presley Comeback.  Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło parku zabaw dla dzieci, kiermaszu rękodzieła, degustacji potraw. Na licznie przybyłych gości czekała pyszna grochówka.

Organizatorami tegorocznego Festynu byli: Gmina Iława, Fundacja im. prof. Emila von Behringa, Sołtys i Rada Sołecka wsi Ławice, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach oraz KGW Ławice. Impreza była objęta patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Tekst: Robert Jankowski, UG Iława

Zdjęcia: Robert Jankowski, UG Iława i GOK Laseczno

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.