a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościZawodnicy AZS-u Olsztyn na lekcjach WF-u w Rudzienicach i Ząbrowie

Zawodnicy AZS-u Olsztyn na lekcjach WF-u w Rudzienicach i Ząbrowie

Zawodnicy AZS-u Olsztyn na lekcjach WF-u w Rudzienicach i Ząbrowie

                W dniu wczorajszym (9.05) szkoły w Rudzienicach i Ząbrowie odwiedzili zawodnicy AZS-u Olsztyn: Adrian Bukowski i Miłosz Zniszczoł wraz z trenerem Roberto Santilli i prezesem Tomaszem Jankowskim. Zawodnicy wraz z trenerem przeprowadzili w powyższych szkołach pokazowe treningi.

Wizyta ta była możliwa dzięki umowie jaka została zawarta z Gminą Iława w ubiegłym roku. W grudniu grupa prawie 200 uczniów ze szkół gminnych była w Olsztynie na meczu Plus Ligi pomiędzy Indykpol AZS Olsztyn i Łuczniczką Bydgoszcz o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz przedstawiciele AZS-u przyjechali z rewizytą.

Gości przywitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który pogratulował zdobycia przez Indykpol AZS Olsztyn czwartego miejsca w rozgrywkach Plus Ligi i życzył mistrzostwa Polski w kolejnym sezonie. Powiedział też, że cieszy się ze współpracy z klubem, dzięki której są możliwości ciekawego promowania wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej. Ten aspekt podkreślał też prezes AZS-u Tomasz Jankowski, który stwierdził, że klub chce popularyzować siatkówkę w naszym regionie i w ten sposób wychować w naszym województwie przyszłych zawodników Plus Ligi.

Później przyszła pora na pokazowe treningi, jaki przeprowadzili z uczniami profesjonalni siatkarze wraz ze swoim szkoleniowcem. Nie obyło się również bez autografów i wspólnych zdjęć.

Jak zapewnił wójt gminy współpraca będzie kontynuowana i wyjazdy na mecze i lekcje pokazowe będą się odbywały również w kolejnych latach.

Poniżej zajęcia w Szkole w Rudzienicach

 

Poniżej lekcja pokazowa w Szkole w Ząbrowie

 

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.