a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościZebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach

Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach

Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach

Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach

W dniu 22.02.2019 r. w sali wiejskiej odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzienicach. Zebranie otworzył i przywitał wszystkich przybyłych gości dh Adam Kontowski – Prezes Jednostki OSP Rudzienice.

Wśród przybyłych gości byli:

dh Harmaciński Krzysztof – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP

dh Zakrzewski Henryk – Vice Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP

dh Linkner Łukasz – Komendant Gminny OSP

mł. bryg. Syguła Tomasz – przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Iławie

oraz wielu innych zaprzyjaźnionych z jednostką osób czy służb.

Jednostka znajduje się w planie rozwoju sieci KSRG a jako termin jej włączenia wyznaczono rok 2020/2021. Na wyposażeniu jednostki znajdują się jeden pojazd ratowniczy GBA-Rt 2,5/16 z 1987 roku oraz inny sprzęt specjalistyczny, tj. piły do drewna, betonu i stali, zestaw PSP-R1, zestaw hydrauliczny combi, 2 komplety sprzętu OUO. Jednostka OSP Rudzienice wykazuje się samodzielnością, sprawnością i profesjonalizmem w prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie interwencyjnym. Zlokalizowanie OSP
w Rudzienicach, w bezpośrednim sąsiedztwie z DK nr 16 powoduje, że to właśnie ta jednostka dociera do zdarzeń drogowych na ww. drodze jako pierwsza zapewniając tym samym duże wsparcie dla Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.
            W 2018r. ochotnicy z Rudzienic wyjeżdżali do zdarzeń aż 25 razy.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.