Data publikacji: 2024-03-26, 10:08

Dofinansowanie zadań publicznych

Podpisanie umowy

W dniach 21 i 22 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy w Iławie Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński wraz ze Skarbnikiem Gminy Marleną Baranowicz-Rak podpisali sześć umów na dofinansowanie zadań publicznych ogłoszonych wcześniej konkursów ofert.

Na zadanie pod nazwą "Wsparcie organizacji pozarządowych w realizacji działań o charakterze dobra wspólnego" dotację otrzymało Stowarzyszenie „Przystań” Iława w kwocie 4.000 zł.

Następne dotacje przyznano na następujące zadania:

Zadania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności” - Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku na jeziorze Jeziorak mieszkańcom Gminy Iława oraz turystom otrzymało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Oddział Miejsko-Powiatowy w Iławie w kwocie 18.000 zł.

Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” – Zawody w skokach przez przeszkody. Stowarzyszenie Klub Sportowy Leśne Team z Tynwałdu w kwocie 5.000 zł.

Ochrona i promocja zdrowia - profilaktyka chorób nowotworowych” - Stowarzyszenie Iławski Klub „Amazonki” Iława kwota 2.500 zł.

Zadania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności” – Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i turystów korzystających z akwenów wodnych poprzez zorganizowanie akcji edukacyjnej dot. bezpiecznego wypoczynku nad wodą  oraz zakupu sprzętu do ratownictwa wodnego - Stowarzyszenie Wspierania Ratownictwa Wodnego w Iławie kwota 2.000 zł.