Data publikacji: 2024-04-02, 14:26

Ostatnia sesja Rady Gminy Iława

Sesja Rady Gminy

W przedświąteczny piątek odbyła się ostatnia w tej kadencji lokalnego samorządu sesja Rady Gminy Iława.

Stała się okazją do podziękowania wszystkim radnym, a także szczególnego uhonorowania tych, którzy pomimo dużych zasług na niwie lokalnego samorządu nie zdecydowali się ponownie kandydować.

Mowa o Romanie Piotrkowskim i Aleksandrze Koneckim. Obaj zasiadają w gminnej radzie od 1994 roku, a więc dokładnie od 30 lat. Pierwszy z wymienionych to wieloletni Przewodniczący Rady Gminy Iława, drugi - wiceprzewodniczący, a także osoba znana w lokalnym środowisku z działalności społecznej i charytatywnej, wspierania Ochotniczej Straży Pożarnej i szkoły w Gałdowie. Tym zasłużonym radnym, którzy już nie startują w nadchodzących wyborach, szczególne podziękowania i pamiątki w postaci obrazów z nadjeziornymi krajobrazami wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Przewodniczącemu Romanowi Piotrkowskiemu za dobrą współpracę i wsparcie specjalne podziękowania przekazała też Grażyna Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Z obecnych radnych do Rady Gminy Iława nie kandydują jeszcze Zofia Fota (ubiega się tym razem o mandat radnej Rady Powiatu Iławskiego) oraz Jan Rosiński.

To pożegnania, a ostatnia sesja w kadencji była też okazją do podsumowania inwestycyjnej aktywności gminy w trakcie minionych 5 lat. W tym czasie Gmina Iława wykonała inwestycje na łączną kwotę przekraczającą 150 mln zł oraz pozyskała dotacje z różnych źródeł w wysokości przekraczającej 110 mln zł.

Tekst: Info Iława

Zdjęcia: UG Iława