Data publikacji: 2022-06-28, 13:00

Odsłuchaj

SLE

Gmina wyróżniona podczas Gali Samorządowy Lider Edukacji

W poniedziałek, 27 czerwca br. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów "Samorządowy Lider Edukacji". W gali finałowej konkursu, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wzięło udział ok. kilkudziesięciu liderów samorządowych z całej Polski: prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i starostów. Certyfikaty i statuetki przyznane za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem wręczyli prof. dr hab. Dariusz Rott, Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej oraz Grażyna Kaczmarczyk, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Gminę Iława na gali reprezentowali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z Zastępcą Andrzejem Brachem i Skarbnik Gminy Marleną Baranowicz-Rak.

Gmina Iława została nagrodzona czterokrotnie.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński odebrał certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”za 2022 r. , certyfikat oraz wyróżnienie nadzwyczajne „Primus”, jako szczególne wyróżnienie za uzyskanie najwyższej liczby punktów w ocenie rankingowej, stanowiące potwierdzenie, iż nagrodzona nim jednostka terytorialna należy do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.

Wójt Gminy Iława został wyróżniony medalem „Samorządowiec Społecznie Zaangażowany”, za szczególne osobiste zaangażowanie i całokształt działań w kreowaniu polityki edukacyjnej Gminy Iława.

Ideą Programu „Samorządowy Lider Edukacji”, od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. W Programie „Samorządowy Lider Edukacji” komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur