Data publikacji: 2022-07-31, 0:00

XXIV Spotkania z Folklorem w Szałkowie [Fotorelacja]

Odsłuchaj

W niedzielę, 31 lipca, mieszkańcy Szałkowa, okolicznych wsi, Iławy, a także przybyli goście mieli okazję oglądać, słuchać i podziwiać zespoły folklorystyczne z województwa warmińsko-mazurskiego na odbywającym się już po raz 24. Festiwalu „Spotkania z Folklorem”. Mimo niekorzystnej aury atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów ludowego grania.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który powitał przybyłych do Szałkowa gości. W swoim przemówieniu włodarz gminy zapowiedział budowę nowej świetlicy. Na tą wyczekiwaną przez mieszkańców Szałkowa inwestycję gmina pozyskała dofinansowanie. Obecnych na wydarzeniu powitali również Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Wicestarosta Powiatu iławskiego Markek Polański oraz Sołtys Szałkowa Tomasz Papińczak. Festiwal skoordynowała i poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos.

Na Festiwalu wystąpiły zespoły: „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Pomerania”, „Ostródzianie”, „Ornecianie”, „Warmianki”, „Pasłęczanie”, „Morawa”, „ Wrzos”, „Kalina”, „Jezioranie” oraz „Sami Swoi”. Gwiazdą wieczory był zespół „Śparogi”. Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę (tzw. Laseczniankę).

Organizatorami Festiwalu byli: Gmina Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Wsi Szałkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Szałkowie.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława.

Flagi i logotypy Unii Europejskiej, Rzeczpospolita Polska oraz Warmii i Mazur