a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościRUSZYŁ PROGRAM “OPIEKA WYTCHNIENIOWA”

RUSZYŁ PROGRAM “OPIEKA WYTCHNIENIOWA”

RUSZYŁ PROGRAM “OPIEKA WYTCHNIENIOWA”

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie informuje, iż w najbliższym czasie Gmina Iława po raz pierwszy przystąpi do realizacji  Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021. W związku z tym, zachęcamy mieszkańców gminy do skorzystania z pomocy w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  • dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.

Usługi opieki wytchnieniowej będą realizowane w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Chętni do skorzystania z w/w pomocy powinni złożyć do siedziby tut. Ośrodka wypełnioną:

  • Kartę zgłoszenia (załącznik nr 8 do Programu);

oraz

  • Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny -Skali FIM (załącznik nr 7 do Programu, którą uzupełnia lekarz rodzinny/lekarz rehabilitacji medycznej/fizjoterapeuta/pielęgniarka).

Dokumenty można pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (https://www.gov.pl/web/uw-opolski/opieka-wytchnieniowa—edycja-2021) lub ze strony tut. Ośrodka (http://www.bip.gops.ilawa.pl/10099/OPIEKA_WYTCHNIENIOWA/).

Formularze należy złożyć w siedzibie GOPS przy ul. Dąbrowskiego 17 A w Iławie (osobiście, w skrzynce podawczej lub elektronicznie). Osoby zainteresowane Programem prosimy również o kontakt z koordynatorem usług, pracownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Iławie: Magdaleną Tyryłło, tel: 089 644 30 47, e-mail: m.tyryllo@gops.ilawa.pl

  Nabór zgłoszeń trwa do 31.05.2021 r.

 W przypadku większej ilości zgłoszeń decydującym kryterium kwalifikującym do uzyskania wsparcia będzie ilość punktów uzyskana w załączniku nr 7.

 Realizacja usługi opieki wytchnieniowej jest całkowicie bezpłatna.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.