a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościBARBARA OSTROWSKA Z NOWEJ WSI SOŁTYSEM ROKU

BARBARA OSTROWSKA Z NOWEJ WSI SOŁTYSEM ROKU

BARBARA OSTROWSKA Z NOWEJ WSI SOŁTYSEM ROKU

Z dumą informujemy, że Barbara Ostrowska, wieloletnia sołtys sołectwa Nowa Wieś została laureatem konkursu „Sołtys Roku 2020”. Równorzędne tytuły „Sołtys Roku 2020” otrzymało 10. sołtysów z całej Polski. Organizatorem konkursu byli: redakcja „Gazety Sołeckiej” oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Uroczysty Finał 19. edycji konkursu „Sołtys Roku” odbył się 5 października br. w gmachu Senatu RP przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gminę Iława reprezentowali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Sołtys Sołectwa Nowa Wieś Barbara Ostrowska wraz z małżonkiem Stanisławem Ostrowskim oraz Inspektor ds. Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Gminy Robert Jankowski.

Przybyłych na uroczystość gości powitali: Senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Senator Zygmunt Frankiewicz, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Podsumowania konkursu dokonał Ryszard Jałoszyński, redaktor naczelny „Gazety Sołeckiej”. Następnie zostały wręczone listy gratulacyjne, dyplomy, statuetki i nagrody laureatom konkursu. Na sołtysów czekała również dodatkowa niespodzianka. Każdy z nich otrzymał rower.

Pani Barbara Ostrowska jest niekwestionowanym liderem społeczności lokalnej. Aktywnie i niesłychanie skutecznie pomaga w pozyskiwaniu środków na inwestycje komunalne oraz tzw. projekty miękkie aktywizujące mieszkańców. Była jednym z inicjatorów przeprowadzenia aktualizacji Planu Odnowy Miejscowości i aktywnie uczestniczyła w całym procesie tworzenia nowego planu.

Pani Barbara Ostrowska pełni funkcje: Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Iława, Lidera Grupy Odnowy Wsi, jest członkiem: Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Klubu Seniora w Nowej Wsi, Klubu Integracji Społecznej w Ławicach, reprezentant gminy w Igrzyskach Wsi.

Współpraca Pani Barbary Ostrowskiej zarówno z Wójtem Gminy Iława, jak i z Radą Gminy w Iławie układa się wzorowo. Pani sołtys jest bardzo aktywna i zgłasza wiele cennych inicjatyw i projektów przyczyniających się do rozwoju Gminy Iława. Jednocześnie Pani Barbara pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Iława. Radną Gminy jest od 2 kadencji. Pełniła również funkcję Radnej Powiatu Iławskiego przez dwie kadencje jako Wiceprzewodnicząca.

Serdecznie gratulujemy!

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.