HomeDla mieszkańcaAktualnościBEZPŁATNY TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

BEZPŁATNY TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 informujemy, że osoby niepełnosprawne i mające trudności w dostępie do punktu szczepień będą miały zapewniony transport.

Bezpłatny transport będzie zapewniony:

• osobom posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie „R” lub „N” lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami
  • osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Osoby te będą mogły umówić się na transport do punktu szczepień za pośrednictwem infolinii nr 722-180-292 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.15-15.15)

UWAGA!

Na dowóz do punktu szczepień umawiamy się WYŁĄCZNIE w sytuacji gdy:

• mamy wyznaczony termin szczepienia,
  • nie mamy możliwości dojazdu we własnym zakresie.

Umówienia dowozu należy dokonać niezwłocznie po wyznaczeniu terminu szczepienia zgodnie z terminami szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.