a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościDRUHOWIE Z FRANCISZKOWA Z NOWĄ REMIZĄ, WOZEM I SZTANDAREM

DRUHOWIE Z FRANCISZKOWA Z NOWĄ REMIZĄ, WOZEM I SZTANDAREM

DRUHOWIE Z FRANCISZKOWA Z NOWĄ REMIZĄ, WOZEM I SZTANDAREM

W sobotnie popołudnie, 27 czerwca do Franciszkowa przybyli liczni goście. Okazją była uroczystość oddania do użytku gminnej inwestycji, nowej remizy strażackiej OSP. Wśród przybyłych znaleźli się: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, przedstawiciele lokalnych samorządów, radni i sołtysi gminy Iława, strażacy OSP wraz z pocztami sztandarowymi.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej we Franciszkowie, podczas której został poświęcony nowy sztandar jednostki OSP Franciszkowo. Następnie goście udali się na plac przed remizą. Przybyłych powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. W swoim wystąpieniu wójt podziękował wszystkim zaangażowanym w budowę remizy oraz w inicjatywę nadania nowego sztandaru. Podkreślił również jak ważna jest służba strażaków dla lokalnej społeczności. Podczas uroczystości został również przekazany z PSP Iława wóz strażacki. Później głos zabrali zaproszeni goście. Zostały również wręczone okolicznościowe statuetki i podziękowania.

Nowa remiza pozwoli druhom z OSP Franciszkowo jeszcze lepiej pełnić służbę i nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

W ramach inwestycji został zbudowany budynek o powierzchni 155 mkw., w którym znajduje się garaż na wóz strażacki, pomieszczenia magazynowe, porządkowe, socjalne oraz szatnia z łazienką. Budynek został wyposażony w instalacje elektryczne, wodociągowe i kanalizacyjne. Zagospodarowany został również teren, powstały chodniki, dojazdy oraz oświetlenie.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 626 179 złotych. Na jej realizację gmina pozyskała dotację celową z budżetu województwa warmińsko – mazurskiego w wysokości 50 000 zł (I i II etap) oraz dofinansowanie od samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości 100 000 zł (III etap).

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.