a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGKS LZS WIKIELEC Z PUCHAREM WÓJTA

GKS LZS WIKIELEC Z PUCHAREM WÓJTA

GKS LZS WIKIELEC Z PUCHAREM WÓJTA

Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego

LZS GKS WIKIELEC  Z PUCHAREM  WÓJTA
Na boisku w Ząbrowie w dniu 07 lipca b.r.    rozegrano tegoroczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Zwyciężyli piłkarze  GKS LZS Wikielec pokonując w spotkaniu finałowym LZS Frednowy. Trzecie miejsce wywalczyli Czarni Rudzienice, a czwarte Zamek Szymbark.

Startowało 6 zespołów podzielonych na dwie grupy, zrzeszonych i  niezrzeszonych .   Rywalizacja w poszczególnych grupach była bardzo zacięta o czym świadczy, że  w 3 z 4 spotkań półfinałowych i  finałowych o zwycięstwach decydowały rzuty karne. Do spotkań półfinałowych zakwalifikowały się: LZS Czarni Rudzienice i LZS Zamek Szymbark (Grupa „A”), natomiast z grupy „B” GKS – LZS Rolimpex Wikielec i LZS Frednowy. Niespodzianka to brak w gronie  drużyn półfinałowych i finałowych  LZS Osy Ząbrowo – gospodarzy turnieju. Do spotkań finałowych zakwalifikowały się zespoły: GKS – LZS Rolimpex Wikielec po zwycięstwie  rzutami karnymi (3:1) LZS Zamek Szymbark oraz  LZS Frednowy po pokonaniu Rzutami karnymi 3:2  LZS Czarni Rudzienice. W spotkaniu o III miejsce LZS Czarni Rudzienice pokonały 1:0 zespół LZS Zamek Szymbark. W spotkaniu finałowym o zwycięstwie piłkarzy Wikielca  nad LZS Frednowy zadecydowały lepiej egzekwowane rzuty karne 2:0 w meczu remis 1:1

Spotkania sędziowali sędziowie z WM ZPN  w Olsztynie: Rafał Rabczyński, Piotr Szczypiński, Daniel Szul.

Drużyny za miejsca  I – III  otrzymały statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy. Za miejsca 4-6 piłki i dyplomy. Nagrody rzeczowe ufundował zespołom Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.  Za prowadzone klasyfikacje: najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz  zawodnicy otrzymali statuetki. Nagrody rzeczowe, puchary, statuetki i dyplomy   wręczali: Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława, Wiesław Mendik  – Vice-przewodniczący GZ LZS w Iławie, Adam Przybilski i Marian Szkamelski – członkowie zarządu GZLZS w Iławie

Organizatorzy turnieju: Wójt Gminy Iława, Gminne Zrzeszenie LZS w Iławie, LZS Osa Ząbrowo.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju  Rafałowi Żuchowskiemu – prezesowi, oraz całemu Zarządowi Klubu LZS Osa Ząbrowo, Romanowi Piękosowi – sołtysowi Ząbrowa.

Wyniki turnieju.

 Rezultaty spotkań grupowych

Grupa  „A” i „B” 

  1. A1 Polonia Starzykowo –  A3 LZS  Zamek Szymbark                      0:1
  2. B1 LZS Frednowy – B3 LZS Osa Ząbrowo                                        1:0
  3. A2 LZS Czarni Rudzienice – A3 LZS Zamek Szymbark                 1:0
  4. B2 GKS – LZS Rolimpex Wikielec – B3 LZS Osa Ząbrowo            1:1
  5. A1 Polonia Starzykowo – A2 LZS Czarni Rudzienice                     0:2  
  6. B1 LZS Frednowy – B2  GKS – LZS Rolimpex Wikielec                 0:1

Kolejność w Grupach.

GRUPA „A”                                                                                    GRUPA „B”

1 m LZS Czarni Rudzienice   6  pkt.   3:0               1 m  GKS – LZS Rolimpex Wikielec  4 pkt. 2:1

 2 m LZS Zamek Szymbark    3 pkt.   1:1               2 m LZS Frednowy                                    3 pkt.  1:1

3 m Polonia Starzykowo       0 pkt.   0:3               3 m LZS Osa Ząbrowo                          1 pkt.  1:2

Do dalszych gier zakwalifikowały  się zespoły które zajęły I i II  miejsce w grupach   A  i  B .

Mecze półfinałowe  finałowe.

Półfinały

  1. Mistrz „B” GKS –LZS Rolimpex Wikielec – Vice „A” LZS Zamek Szymbark   0:0  (karne 3:1)
  2. Mistrz „A” LZS Czarni Rudzienice – Vice „B” LZS Frednowy                            1:1  (karne 2:3)

Finały

Mecz o III miejsce

  1. Przegr. 7 LZS Zamek Szymbark – Przegr.8  LZS Czarni Rudzienice      0:1

   Mecz o I miejsce    

  1. Wygr7 GKS – LZS Rolimpex Wikielec – Wygr. 8 LZS Frednowy 1:1 (karne 2:0)

Tabela końcowa turnieju

——————————–

1 m.  GKS – LZS ROLIMPEX WIKIELEC

 2 m. LZS FREDNOWY

 3 m. LZS CZARNI RUDZIENICE

 4 m. LZS  ZAMEK  SZYMBARK

 5 m. LZS  OSA ZĄBROWO

 6 m. POLONIA  STARZYKOWO

  Najlepszy  bramkarz  turnieju: Damian Kowalkowski – LZS Czarni Rudzienice

  Najlepszy  strzelec  turnieju: Remigiusz Sobociński      – GKS LZS Rolimpex Wikielec

Skład GKS – LZS Wikielec:  Błażej Caban, Mateusz Jajkowski,  Jerzy Janiszewski,   Remigiusz Sobociński, Szymon Jajkowski, , Paweł Kolcz, Mateusz Liedtke, Patryk Klofik, Borys Pieńkowski, Hubert Szramka, Sylwester Maśka, Kacper Kamiński, Mateusz Besser.

Trener: Remigiusz Sobociński

 

Zdzisław Patoła

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.