a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINA IŁAWA SPORTEM STOI

GMINA IŁAWA SPORTEM STOI

GMINA IŁAWA SPORTEM STOI

W ubiegły czwartek (10/09) w Urzędzie Gminy Iława pojawił się mieszkaniec Rudzienic. Podczas spotkania z Wójtem Gminy Krzysztofem Harmacińskim okazało się, że ten skromny, młody człowiek osiąga niebywałe sukcesy na sportowej arenie w kraju i za granicą.

Dzień Dobry, nazywam się Szymon Tarwacki i mam 18 lat. Obecnie jestem uczniem klasy maturalnej iławskiego liceum. Sport jest moim największym hobby i  odgrywa w moim życiu kluczową rolę. Od prawie trzech lat trenuję dyscyplinę jaką jest trójbój siłowy – mówi Szymon Tarwacki. W poprzednim roku startowałem w rozmaitych zawodach, które w przeważającej części wygrałem. Największym osiągnięciem ubiegłego roku było zdobycie przeze mnie Mistrzostwa Polski Federacji WPC w trójboju siłowym do lat 17 oraz 4 rekordów Polski: w wyciskaniu, martwym ciągu, przysiadzie oraz trójboju – dodaje Szymon.

W roku bieżącym Szymon Tarwacki reprezentował gminę na wielu lokalnych zawodach, w których zdobywał same najwyższe miejsca. Ponadto 27 sierpnia 2020 r. startował w Mistrzostwach Europy federacji XPC w kategorii junior do lat 19 i junior do lat 19 do wagi 125 kg, gdzie zaliczył przysiad 310 kg, wyciskanie leżąc 180 kg i martwy ciąg 272,5 kg co zaowocowało pierwszym miejscem do lat 19 spośród wszystkich nastolatków oraz rekordem Europy w przysiadzie, trójboju oraz Polski w martwym ciągu oraz wyciskaniu.

Wśród licznych sukcesów Szymona warto wymieć także wygraną w najbardziej prestiżowej imprezie Polsce „Iron Dead League” w kategorii junior do lat 18, 93 kg+  z wynikiem 270 kg w martwym ciągu, zwycięstwo w 3 rzutach Warmińskiej Ligi Wyciskania Leżąc, co zaowocowało 1 miejscem do lat 18 open w całym województwie.

Obecnie Szymon Tarwacki przygotowuje się do zaległych Mistrzostw Polski Federacji GPC, gdzie będzie próbował pobić rekord świata swojej kategorii wiekowej w przysiadzie wynoszący 320kg. Ponadto 22października 2020 r. będzie startował w Mistrzostwach Polski Federacji WPC, gdzie będzie chciał, jako pierwszy osiemnastolatek kraju uzyskać 800 kg w trójboju.

W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Iława Andrzej Brach oraz Inspektor ds. Rozwoju Lokalnego i Promocji Robert Jankowski. Byliśmy pod dużym wrażeniem osiągnięć sportowych i ambitnych planów tego młodego zawodnika – powiedział Wójt Harmaciński. Gmina Iława na pewno będzie go wspierać w jego sportowej karierze – dodaje wójt.

Obecnie Szymon przygotowuje się do startów w kolejnych zawodach, ale nie ukrywa, że jest to trudne zadanie bez odpowiedniego wsparcia finansowego. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Szymona finansowo lub w jakiś inny sposób to prosimy o kontakt.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.