a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościGMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W IŁAWIE WSPIERA DZIECI I NAUCZYCIELI Z GMINY IŁAWA

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W IŁAWIE WSPIERA DZIECI I NAUCZYCIELI Z GMINY IŁAWA

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W IŁAWIE WSPIERA DZIECI I NAUCZYCIELI Z GMINY IŁAWA

W ramach akcji szycia maseczek wielokrotnego użytku, w którą włączyli się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie, w tym Klubu Integracji Społecznej w Ławicach i Klubów Seniora Gminy Iława, część z maseczek została przekazana do szkół podstawowych z Gminy Iława.

Maseczki otrzymały dzieci w wieku 5-6 lat, uczniowie klas
I-III, a także nauczyciele oraz pracownicy szkół. Łącznie przekazanych zostało 650 sztuk maseczek. Akcja ta została zrealizowana dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu w ramach projektu, który jest realizowany przez Stowarzyszenie ESWIP w Elblągu, pn. „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2014-2020, edycja 2020.

Inicjatywa szycia maseczek dla mieszkańców Gminy Iława będzie realizowana dalej, dzięki otrzymanej dotacji z konkursu „Działaj Lokalnie” pt. „Razem przeciw pandemii”, który zakłada uszycie i przekazanie mieszkańcom ok. 2000 szt. maseczek wielokrotnego użytku. Zakończenie zadania planuje się na 31 październik 2020 r.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.