a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościIŁAWSKIE ZAŁOGI NA PODIUM

IŁAWSKIE ZAŁOGI NA PODIUM

IŁAWSKIE ZAŁOGI NA PODIUM

W dniach 13-15 września, na Jezioraku, najdłuższym jeziorem w Polsce odbyły się VII Mistrzostwa Służby Więziennej w Regatach Żeglarskich Siemiany – Iława 2020. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Zawody odbywały się w Siemianach, na terenie gminy Iława. Po trzydniowych zmaganiach, w których brało udział aż 26 załóg z całej Polski wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła załoga Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Piotrem Bokotą. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Grzegorzem Rychlikiem. Trzecie miejsce przypadło również załodze Zakładu Karnego w Iławie ze sternikiem Pawłem Urbankiem.

Wszyscy uczestnicy regat otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy statuetki i medale. Zdobywcy I miejsca otrzymali również z rąk Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego nagrody specjalne.

Podczas podsumowania zawodów organizator mistrzostw Edward Jasik podziękował uczestnikom za sportową oraz bezpieczną rywalizację i zaprosił wszystkich na przyszłoroczną edycję regat. Wydarzenie tego typu, poza sportowym aspektem, promuje również gminę Iława z jej przyrodniczo-turystycznymi walorami  w Polsce. Wielu uczestników regat podkreśla, że chętnie wracają nad Jeziorak, do gościnnej gminy Iława.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława

Fot. Robert Jankowski, UG Iława

Fot. Andrzej Musiński

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.