a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościJubileuszowy Jarmark Ludowy w Rudzienicach

Jubileuszowy Jarmark Ludowy w Rudzienicach

Jubileuszowy Jarmark Ludowy w Rudzienicach

W ubiegłą niedzielę jak co roku odbył się pod patronatem Wójta Gminy Iława Jarmark Ludowy w Rudzienicach. Warto podkreślić, że jarmark odbywa się w Rudzienicach już 40 lat. Przybyłych gości powitał wójt Krzysztof Harmaciński. Później przyszedł czas na występy artystyczne.

Przed liczną publicznością wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Rudzienic oraz zespół „Gosposie”. W tzw. „międzyczasie” odbywał się mecz piłki nożnej kawalerowie kontra żonaci. Dużą atrakcją tegorocznego jarmarku był pokaz japońskiej sztuki walki i samoobrony Aikido.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Ci-Ho”.

Dodatkowo podczas jarmarku odbyły się degustacje potraw, kiermasz rękodzieła, konkursy rodzinne oraz wiele innych gier i zabaw rekreacyjnych.

Organizatorami Jarmarku byli: sołtys i rada sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Szkoła Podstawowa w Rudzienicach, LZS Czarni Rudzienice oraz OSP w Rudzienicach.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.