Konkurs Wójta Gminy Iława

WÓJT GMINY IŁAWA

działając zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r.

o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

(jednolity tekst : Dz. U. z 2018 r. poz.450 z późn. zm.)

informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na rok 2019

w celu realizacji zadania realizowanego w trybie w/w Ustawy.

1. Rodzaj zadania – – Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.”
  2. Wysokość środków przeznaczonych na realizację : 1000,00 zł (słownie: tysiąc złotych)
  3. Zasady przyznawania dotacji:

Powyższe zadanie publiczne realizowane będzie w drodze wsparcia wykonania tego zadania z udzieleniem dotacji na dofinansowanie jego realizacji.

O dotację na realizację tego zadania mogą ubiegać się organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Iława oraz  podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 w/ w ustawy.

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w trybie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

1. Termin i warunki realizacji zadania:

–    do końca października 2019 r.

–   uczestnikami realizowanego zadania powinni być  między innymi mieszkańcy  z terenu tutejszej jednostki samorządu terytorialnego,

–  zakres działania : aktywizacja i integracja mieszkańców , pogłębianie więzi  rodzinnych  i  sąsiedzkich , promocja działań przyczyniających się do aktywności społecznej wśród mieszkańców.

1. Termin składania ofert :

Oferty należy składać do dnia  2 sierpnia  2019 r. do godz. 15.15  w Urzędzie Gminy w Iławie, mieszczącym się przy ul. Gen. Wł. Andersa 2a, pokój nr 212.

Wzór oferty, w formie opublikowanej w Rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań  (Dz. U. z  2018 r. poz. 2057 )) jest dostępny do pobrania w Urzędzie Gminy w Iławie, pok. Nr 216 oraz na stronie http://www.bip.gmina-ilawa.pl/.Dodatkowe informacje uzyskać można pod nr tel.  649 08 08 –  Pani Marzena Sochacka– Kuchta –Pełnomocnik Wójta ds.  Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

1. Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert .

Termin wyboru ofert ustala się na dzień 5  sierpnia 2019 r. na godz. 10.00.

Wyboru oferty dokona Komisja powołana przez Wójta Gminy Iława.

Kryteria oceny ofert są następujące:

• czy Oferent prowadzi aktualnie i faktycznie działalność w zakresie określonym w zlecanym zadaniu, jeśli tak, to od kiedy i w jakim zasięgu terytorialnym oraz do kogo jest adresowana,
  • czy  Oferent  posiada  odpowiedni   zasób  wiedzy  fachowej   i  doświadczenie  oraz profesjonalnie przygotowany personel, który będzie w stanie wykonać zadania według przyjętych w tym względzie wymogów prawnych i ustalonych standardów,
  • czy Oferent zobowiązuje się   do wykonania zadania w ramach przeznaczonych na realizację środków pieniężnych, czy też za inną zaoferowaną przez niego kwotę,
  • czy złoży ofertę deklarując wykonanie zadania w terminie oczekiwanym przez ogłaszającego konkurs, czy też w podanym przez oferenta terminie wcześniejszym,
  •  ocena  przedstawionej   przez  oferenta kalkulacji  kosztów  na realizację  zadania objętego konkursem,
  1. Informacja o wysokości zrealizowanego zadania w ubiegłym roku

W 2019 r. organ administracji publicznej  jest w trakcie realizacji tego typu zadań. W roku 2018 organ administracji publicznej zrealizował zadania tego rodzaju na łączną kwotę1.000,00 zł  (słownie: tysiąc złotych).

Wójt Gminy Iława

Krzysztof Harmaciński

Iława , dnia 12 lipca 2019 r.