HomeDla mieszkańcaAktualnościMiejsko – Gminne Obchody Dnia Strażaka

Miejsko – Gminne Obchody Dnia Strażaka

W sobotę 18  maja w Ławicach odbyły się Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 70-lecia istnienia jednostki oraz uroczystym przekazaniem
i poświęceniem nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławicach. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez
ks. Jerzego Żochowskiego i ks. Zenona Kołodyńskiego.

Po mszy świętej głos zabrał wójt gminy Iława a zarazem prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP dh Krzysztofa Harmacińskiego, który powitał wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, wojewody, władz samorządowych, radnych gminy, sołtysów, przedstawicieli służb mundurowych oraz mieszkańców miasta
i gminy Iława.

Sobotnia uroczystość była również okazją do przekazania i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego IVECO zakupionego ze środków KSRG, NFOŚiGW oraz środków Gminy Iława. W części oficjalnej obchodów, zasłużonym druhom z lokalnych jednostek OSP wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
Pieńkowski Andrzej – OSP Tynwałd
Czarnecki Krzysztof – OSP Tynwałd

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
Tercjak Bartosz –  OSP Mątyki
Łapacz Piotr – OSP Ławice

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:
Kaźmierczak Radosław – OSP Ławice

Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali:
Damian Czuczko – OSP Gromoty

Dominik Trzciński – OSP Gromoty

Rafał Kaźmierczak – OSP Ławice

Andrzej Goryszewski – OSP Franciszkowo

Rafał Koźlakiewicz – OSP Franciszkowo

Karolina Koźlakiewicz – OSP Franciszkowo

“Za wieloletnie poświęcanie się służbie społecznej, stanie na straży dobra wspólnego oraz wkład w kreowanie pozytywnego wizerunku ochrony przeciwpożarowej” ZŁOTYM MEDALEM NA STRAŻY odznaczony został:

dh Guzowski Konrad

Uczestnicy uroczystości mogli liczyć także na pożywną grochówkę oraz gry i zabawy rekreacyjne. W programie imprezy znalazł się także program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Gromotach.

opr. Linkner Łukasz