HomeDla mieszkańcaAktualnościNajlepsi uczniowie w Gminie Iława otrzymali stypendia naukowe

Najlepsi uczniowie w Gminie Iława otrzymali stypendia naukowe

W Gminie Wiejskiej Iława stypendia naukowe przyznawane są od 16 lat. Także
w bieżącym 2019 r., w dniach 26 i 27 marca  we wszystkich szkołach gminnych przeprowadzono ogólne, uroczyste apele, w czasie których najlepszym uczniom, w obecności całej społeczności szkolnej oraz ich rodziców wręczono stypendia.

Aby takie stypendium otrzymać uczeń musi uzyskać wysoką średnią ocen, określoną przez szkolną komisję stypendialną i co najmniej dobrą ocenę z zachowania oraz osiągać sukcesy w konkursach, olimpiadach itp.

Tradycją stało się, że stypendia wręczane są z udziałem przedstawicieli Gminy.
Tym razem stypendia wręczali Wójt Gminy Iława – Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława – Roman Piotrkowski , Kierownik Referatu Edukacji Gminy Iława – Henryk Szabelski. Wysokość stypendium wynosiła od 100,00 zł do 212,00 zł. W całej Gminie wręczono   84 stypendia.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

SP Franciszkowo

SP Gałdowo