a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościNOWE WIATY W GMINIE IŁAWA

NOWE WIATY W GMINIE IŁAWA

NOWE WIATY W GMINIE IŁAWA

Franciszkowo. Jest już nowa wiata rowerowa

We Franciszkowie powstała zadaszona wiata rekreacyjno-rowerowa, został zakupiony ławostół, stojak rowerowy, kosz na śmieci, zasadzone zostaną również rośliny nektarodajne. Inwestycja jest przeznaczona nie tylko dla mieszkańców, ale także dla coraz liczniej przybywających turystów.

Miejsce postoju rowerzystów powstało w centrum miejscowości Franciszkowo, przy tzw. „Czerwonym szlaku rowerowym”, którego wydłużona trasa (pętla) przebiega przez miejscowości: Jezierzyce, Tynwałd, Rudzienice, Mątyki, Borek, Franciszkowo Dolne, Franciszkowo nad Drwęcą, Gromoty, Ławice, Dziarny, Iława, Radomek, Karaś, Wonna, Skarszewo, Gulb, Trupel, Kisielice. Jest to szlak łączący przepiękne krajobrazowo miejsca na terenie Gminy Iława, położone m.in. w Dolinie Drwęcy, nad jeziorem Jeziorak, na pagórkowatych terenach zalesionych, który nazywany jest „Szlakiem autorytetów”, z uwagi na to, że przebiega przez miejscowości związane z obecnością Emila von Behringa oraz Kardynała Karola Wojtyły.

Wartość tego zadania wyniosła prawie  28 tysięcy złotych, z czego prawie 15 tysięcy pochodzi z dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego z tzw. Małych Grantów Sołeckich. Stosowną umowę podpisał 21 lipca br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

 Łączy Nas Turystyka … w Gizerku

Miło nam poinformować, że gmina Iława zrealizowała kolejny projekt adresowany do coraz liczniejszej grupy turystów rowerowych. W Jezierzycach (Gizerek) powstało nowe miejsce rekreacyjne przeznaczone dla kierowców jednośladów. Na realizację zadania pn. „Gmina przyjazna rowerzystom – szlakiem Jana Pawła II” w ramach konkursu „Łączy Nas Turystyka” gmina pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokość 16.850 złotych.

W ramach projektu w Jezierzycach powstała: wiata rekreacyjno-rowerowa, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stół z dwiema ławami, 5-cio stanowiskowy stojak na rowery oraz kosz na śmieci. Zostało również wykonane utwardzenie powierzchni pod i przed wiatą oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 46 tysięcy i została ukończona w terminie.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.