HomeDla mieszkańcaAktualnościOGŁOSZONO NABORY DO PROGRAMÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

OGŁOSZONO NABORY DO PROGRAMÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Wójt Gminy Iława, informuje że na stronie internetowej www.gov.pl/web/kultura/programy-mkidn-2021 zostaly ogłoszone nabory do programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadania:

• Groby i cmentarze wojenne w kraju (budżet 4 600 000 zł)
  • Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju (budżet 2 300 000 zł)

Zgodnie z informacją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinasowanie mogą ubiegać się sprawujące opiekę nad miejscami pamięci jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, uczelnie publiczne i niepubliczne, a także kościoły i związki wyznaniowe a także ich osoby prawne.

Nabór do programów zakończy się 30 listopada br. W ramach programu wnioskodawca może złożyć maksymalnie dwa wnioski a możliwa kwota uzyskania dofinansowania  każdego z nich wynosi od 10 000 PLN do 300 000 PLN.