a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaOrlik w Wikielcu

Orlik w Wikielcu

Orlik w Wikielcu

Orlik w Wikielcu

 

W piątek 19 października 2012 roku Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński dokonał uroczystego otwarcia kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Moje boisko–Orlik 2012” w Wikielcu. Kompleks poświęcił ks. Mirosław Pyzio z parafii w Karasiu. Wśród zaproszonych gości obecna była Anna Wasilewska, członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, a także samorządowcy z naszego regionu, radni, sołtysi, działacze sportowi, nauczyciele, sportowcy oraz mieszkańcy gminy Iława.

– Jest to pierwszy tego typu obiekt sportowy na terenie gminy Iława – zaznaczył podczas otwarcia Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. – Powstał on z myślą o naszych mieszkańcach, którzy będą mogli z niego korzystać przez 9 miesięcy w roku z przerwą zimową.  W tym celu zostaną zatrudnieni animatorzy sportowi, którzy będą czuwać nad wszystkim i opiekować się kompleksem.

W ramach rządowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Moje boisko – Orlik 2012” w Wikielcu powstał zespół boisk oraz urządzeń sportowych z budynkiem zaplecza. Obiekt posiada profesjonalne boisko do piłki nożnej z syntetyczną nawierzchnią typu „sztuczna trawa” o powierzchni 1860m2 (pole gry 26mx56m) wyposażone w aluminiowe bramki z siatkami, boisko do piłki siatkowej i koszykowej z nawierzchnią poliuretanową o powierzchni 613,11 m2 (pole gry 15,1mx28,1m) oraz budynek szatniowo-sanitarny, który jest przystosowany także dla osób niepełnosprawnych.

Cały teren został ogrodzony i oświetlony, natomiast sprzęt sportowy posiada wymagane świadectwa i atesty.

Wójt Gminy Iława

 

Całkowity koszt budowy kompleksu rekreacyjno-sportowego w Wikielcu Orlik 2012 wyniósł 1.021.679,72 zł, z czego dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 479.000,00 zł, a z Województwa Warmińsko-Mazurskiego 333.000,00 zł.

Kompleks sportowo-rekreacyjny „Orlik”  stanowi uzupełnienie, a za razem dopełnienie infrastruktury sportowej we wsi Wikielec, która umożliwia wszystkim mieszkańcom naszej gminy, a w szczególności dzieciom i młodzieży szkolnej, korzystać do woli z nowoczesnej i kompleksowej oferty sportowej pod czujnym okiem animatorów sportowych.

images

Regulamin orlika

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.