a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościOstródzko-Iławski Obszar Funkcjonalny

Ostródzko-Iławski Obszar Funkcjonalny

Ostródzko-Iławski Obszar Funkcjonalny

Wójt

We wtorek 21 stycznia 2014 roku odbyło się oficjalne podpisanie dokumentu inaugurującego projekt pn. „Ostródzko–Iławski Obszar Funkcjonalny”, którego Gmina Iława jest jednym z partnerów. Gminę Iława reprezentował Wójt Krzysztof Harmaciński.

Ostródzko-Iławski Obszar Funkcjonalny” leży w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego i obejmuje obszarowo tereny administracyjne sześciu następujących gmin: Miasto Ostróda, Miasto Iława, Gmina Iława, Gmina Ostróda, Gmina Miłomłyn, Gmina Morąg i Powiat Ostródzki. Zakres terytorialny zachowuje ciągłość przestrzenną i łączy ze sobą dwie części dwóch powiatów: iławskiego i ostródzkiego.

Inicjatywa utworzenia Ostródzko–Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego została wysoko oceniona w skali kraju w ramach konkursu projektów do Programu Regionalnego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 – 2014 pn. „Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego” – mówi Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława. – Na 83 oceniane projekty, nasz uplasował się na 5 miejscu listy rankingowej, a tylko 15 projektów uzyskało wsparcie.

Wart podkreślenia jest fakt, że jest to jedyny projekt, który uzyskał dofinansowanie z terenu województwa warmińsko – mazurskiego w ramach wspomnianego Programu. Jest to jedna z nielicznych inicjatyw samorządów naszego województwa, którego głównym celem jest wzrost potencjału społeczno-gospodarczego tworzonego obszaru funkcjonalnego poprzez określenie, a następnie realizację wspólnych celów i kierunków rozwoju.

W ramach przedmiotowego projektu zostanie opracowana Zintegrowana Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Ostródzko-Iławskiego Obszaru Funkcjonalnego – zaznacza Wójt. – Wykonane zostaną także dokumentacje projektowe  w postaci projektów budowlanych dla najbardziej strategicznych inwestycji.

Całkowita wartość projektu wynosi 2 638 590 zł, z czego dofinansowanie stanowi kwotę 2 242 802 zł.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.