HomeDla mieszkańcaAktualnościPamiątka regionu Warmii i Mazur – KONKURS

Pamiątka regionu Warmii i Mazur – KONKURS

IDEĄ KONKURSU „PAMIĄTKA REGIONU WARMII I MAZUR” JEST POZYSKANIE REGIONALNEJ PAMIĄTKI, KOJARZĄCEJ SIĘ Z NASZYM REGIONEM, SYMBOLIZUJĄCEJ JEJ KULTURĘ, TRADYCJE REGIONALNE I ZWYCZAJE.

Pamiątka jest ważnym elementem promocji regionu, kreuje jego pozytywny wizerunek oraz popularyzuje tutejsze atrakcje i tradycje.

Dla turystów powinny stanowić cenną pamiątkę z pobytu, przywoływać wspomnienia i zachęcać do ponownego odwiedzenia. Z kolei mieszkańcom regionu sprzyjać tworzeniu nowych więzi społecznych oraz budowaniu lokalnej tradycji i kultury.

Przedmiotami mogą być: rzeźba i płaskorzeźba, grafiki, plecionkarstwo, kowalstwo artystyczne, wytwory rękodzieła artystycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie pracy konkursowej oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2019 roku. Laureatom zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości: nagroda I stopnia – 5 tys. zł brutto, nagroda II stopnia – 3 tys. zł brutto, nagroda III stopnia – 2 tys. zł brutto.

Organizatorem przedsięwzięcia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji TUTAJ