a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPierwsi seniorzy w gminie otrzymali urządzenia z programu teleopieki

Pierwsi seniorzy w gminie otrzymali urządzenia z programu teleopieki

Pierwsi seniorzy w gminie otrzymali urządzenia z programu teleopieki

W dniu 2 sierpnia, w siedzibie Urzędu Gminy Iława, beneficjenci programu wdrażania usług teleopiekuńczych w gminach Województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymali z rąk Wójta  Krzysztofa Harmacińskiego  odpowiednio skonfigurowane aparaty telefoniczne wraz z bransoletką lub zawieszką umożliwiającą Podopiecznemu szybki dostęp do Centrum Operacyjno – Alarmowego Teleopieki.

Podczas spotkania przybliżone zostały im również zasady korzystania z powierzonego sprzętu. Jednakże szczegóły  świadczenia usługi Teleopieki przez  Polskie Centrum Opieki Spółka z  o.o. ul. Janka Wiśniewskiego 20/302, 81-969 Gdynia omówione zostaną indywidualnie  przez pracowników  GOPS w  Iławie, którzy odwiedzą seniorów w miejscu zamieszkania w celu dokonania aktywizacji systemu teleusług.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie sytemu teleopieki przyniesie wiele korzyści osobom z niej korzystającym, ich opiekunom oraz samorządowi, a także systemowi pomocy społecznej i opieki zdrowotnej. Zakładamy, że w sytuacji zagrożenia życia, gdzie wymaga się szybkiego działania, usługi teleopiekuńcze  poprawią jakość życia seniorów Gminy Iława, zwiększą im  komfort bezpieczeństwa  i  szansę  na szybkie dotarcie odpowiednich służb,  a co za tym idzie zwiększą szansę na przeżycie.

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.