a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościPiłkarki  GKS – LZS ROLIMPEX WIKIELEC WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

Piłkarki  GKS – LZS ROLIMPEX WIKIELEC WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

Piłkarki  GKS – LZS ROLIMPEX WIKIELEC WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet 2018

W dniu 08-04-2018 r. w Ostródzie odbyły się Finały Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej kobiet. W zawodach  startowało 7 drużyn z gmin: Lubawa, Iława, Działdowo, Barczewo, Biskupiec, Węgorzewo i Ostróda. Podopieczne Piotra Dymowskiego zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa warmińsko – mazurskiego – przegrywając w finale rzutami karnymi  ( w regulaminowym czasie był remis 0:0) z obrończyniami drużyną LZS Durąg – Gmina Ostróda. Najlepszą zawodniczką turnieju została zawodniczka GKS LZS Wikielec Rolimpex Natalia Gralewska.

Nasze piłkarki wylosowały grupę „B” mając za przeciwniczki zespoły: Gmina Barczewo (remis 1:1) i LO Węgorzewo (wygrana 4:2) zajmując I miejsce w grupie. Po pokonaniu w półfinale zespołu LZS Prątnica zakwalifikowały się do finału. W finałowej potyczce rywalkami   GKS LZS Wikielec były piłkarki LZS Durąg W regulaminowym czasie gry kibice nie obejrzeli żadnej bramki i do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne były rzuty karne. Po niezwykle emocjonujących czterech seriach rzutów karnych ze zwycięstwa mogły cieszyć się zawodniczki reprezentacji Gminy Ostróda.

Zajęcie drugiego miejsca w finale wojewódzkim jest sporym sukcesem piłkarek z Wikielca.

Po zakończonych zmaganiach sportowych drużyny zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Nagrody wręczali: Przewodniczący WMZ LZS w Olsztynie- Pan Zbigniew Michalak;  Przewodniczący Rady Gminy Ostróda –  Janusz Sadowski i Sekretarz WMZ LZS w Olsztynie – Marek Jaczun.

Wyniki spotkań półfinałowych i finałowych

 

Półfinały:  

LZS Wikielec – LZS Prątnica 0:0 (2:1 k.)

LZS Durąg – Gmina Barczewo 3:0

 

Mecz o V miejsce: 

Gmina Biskupiec – LO Węgorzewo 0:0 (0:2 k.)

Mecz o III miejsce: 

Gmina Barczewo – LZS Prątnica 2:0

 

                                                       Mecz o  I miejsce 

LZS Durąg – GKS LZS Wikielec 0:0 (2:1 k.)

 

Tabela końcowa finałów  

 

I miejsce LZS Durąg – Gmina Ostróda

II miejsce GKS LZS Wikielec – Gmina Iława

III miejsce Gmina Barczewo

IV miejsce LZS Prątnica – Gmina Lubawa

V miejsce LO Węgorzewo

VI miejsce Gmina Biskupiec

VII miejsce Gmina Działdowo

 

Skład   GKS –LZS Wikielec
1.Sandra Cyglicka 2.Monika Gralewska 3.Natalia Gralewska 4.Justyna Zabłotna 5.Alicja Wiktor 6.Martyna Nadolska 7.Julia Krzemieniewska 8.Basia Jankowska 9.Wiktoria Bagan10.Weronika Chmielewska.

Trener: Piotr  Dymowski

 

Opracował: Z. Patoła, Fot. – UG Ostróda

 

 

 

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.