HomeDla mieszkańcaAktualnościŚWIETLICA W RUDZIENICACH ZOSTANIE WYREMONTOWANA

ŚWIETLICA W RUDZIENICACH ZOSTANIE WYREMONTOWANA

Świetlice wiejskie są bardzo ważne dla mieszkańców małych miejscowości. Pełnią one funkcje zarówno społeczne jak i kulturalne. Właśnie tam odbywa się wiele ważnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Gmina konsekwentnie  poprawia jakość tych obiektów, remontując i budując nowe świetlice. W roku ubiegłym zostało zbudowane nowoczesne Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Stradomnie. Tym bardziej miło nam poinformować, że gmina pozyskała środki na remont świetlicy w Rudzienicach.

Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego na lata 2016-2023 w wysokości 14 045 zł. Stosowną umowę podpisał 27 lutego wójt gminy Krzysztof Harmaciński. W ramach zadania zostanie naprawiona i odmalowana elewacja oraz zostaną naprawione ciągi komunikacyjne. Wartość całej inwestycji wyniesie 22 073 zł.

Opracował: Robert Jankowski, UG Iława