a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Święto Indyka

Święto Indyka

W niedzielne popołudnie, 23 czerwca na stadionie w Nowej Wsi odbyło się Święto Indyka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Włodzimierz Olszewski – Prezes Spółki FARMER oraz Krystyna Ziejewska – Prezes Krajowego Związku Producentów Rolnych.
Z pewnością na brak atrakcji licznie przybyli goście nie mogli narzekać. Na gości czekały m.in. degustacje potraw z indyka. Odbyły się również pokaz kulinarny, w którym udział wzięli Marszałek Brzezin i Wójt Harmaciński. Tradycyjnie, jak w poprzednich edycjach imprezy przeprowadzony został konkurs Kół Gospodyń Wiejskich – potrawy z indyka na zimno. Pierwsze miejsce zajęło KGW Nowa Wieś, drugie KGW Ząbrowo, natomiast trzecie miejsce KGW Szymbark.
Organizatorzy zadbali również o strawę dla ducha. Na scenie w Nowej Wsi zaprezentowały się zespoły Bluszcz i Dual Voice&Girl, a wieczorem odbył się wspaniały koncert Norbiego.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Iława, Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych Izba Gospodarcza, Regionalna Grupa Producentów Drobiu Farmer Iława, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, GOK Laseczno, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Nowa Wieś.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.