a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościUmowa na przebudowę drogi gminnej Gulb – Skarszewo podpisana

Umowa na przebudowę drogi gminnej Gulb – Skarszewo podpisana

Umowa na przebudowę drogi gminnej Gulb – Skarszewo podpisana

W dniu dzisiejszym, tj. 7 marca br. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał umowę z Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ze Świecia Ryszardem Molusem dotyczącą przebudowy drogi gminnej Gulb-Skarszewo.

Inwestycja obejmie drogę o długości 4622 m. W ramach przebudowy zostaną wykonane: nakładka istniejącej jezdni, zjazdy asfaltowe, zjazdy z kostki brukowej, zatoki autobusowe, chodniki, nowe nasadzenia drzew oraz 41 lamp oświetlenia drogowego. Zadanie zostanie dofinansowane z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wyniesie ono 50% wartości inwestycji, reszta zostanie sfinansowana z budżetu gminy. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na dzień 31 lipca 2017 r. Wartość kosztorysowa całej inwestycji to 3 309 970,48 zł.

Czekają na nią mieszkańcy Gulbia  i Skarszewa. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy i przyczyni się do rozwoju tej części Gminy Iława.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.