a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla InwestoraUroczyste otwarcie świetlicy w Dziarnach

Uroczyste otwarcie świetlicy w Dziarnach

Uroczyste otwarcie świetlicy w Dziarnach

DSC_0191W piątek 23 maja 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Dziarnach. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniósł 306 tys. zł., w tym dofinansowanie z PROW 199 tys. zł.

Zadanie p.n. „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Dziarnach dla rozwoju kulturalno – rekreacyjnego sołectwa” realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Wartość operacji polegającej na przebudowie budynku świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem wyniosła 306 tys. zł. w tym dofinansowanie z PROW wynosi 199 tys.zł.

W ramach przebudowy został wykonany  wielobranżowy, gruntowny remont całego budynku, w którym znajdują się wydzielone pomieszczenia: świetlica ze sceną, korytarz, pom. Socjalne, kawiarnia, pomieszczenie gospodarcze, szatnia, umywalnia i dwa wydzielone pomieszczenia wc o łącznej powierzchni użytkowej  254,14 m².

W ramach robót budowlanych wykonano dwa dodatkowe otwory okienne,  zmieniono  również szczyty bryły głównej wraz z elewacją budynku  oraz wymieniono stolarkę drzwiową zewnętrzną i wewnętrzną. Świetlica w ramach operacji została wyposażona w stoły i krzesła oraz wielostanowiskowe stojaki na rowery.

W wyniku realizacji projektu powstało przyjazne miejsce przeznaczone dla mieszkańców wsi i sołectwa Dziarny dla potrzeb rekreacyjno – kulturalnych na szlaku prowadzącym do Ławic – miejsca urodzenia Noblisty w dziedzinie medycyny prof. Emila von Behringa.

Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.