a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeUncategorizedWojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka Województwa” 17-09-2016.r. Biskupiec

Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka Województwa” 17-09-2016.r. Biskupiec

Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka Województwa” 17-09-2016.r. Biskupiec

Wojewódzkie Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka    

 Województwa” 17-09-2016.r. Biskupiec.

 

GRAD MEDALI DLA REPREZENTACJI GMINY IŁAWA

Reprezentacja Gminy Iława zdobyła 21 medali  ( 7złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe)  w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Wsi województwa warmińsko – mazurskiego, które rozegrano w Biskupcu. Gmina Iława zajęła bezapelacyjnie I miejsce zdobywając złoty medal igrzysk, wyprzedzając  ekipę z Ostródy, która zajęła II miejsce o 54,5  pkt. Trzecią lokatę zajęła Lubawa. Przypomnijmy, że również w Olecku  02 kwietnia b.r reprezentacja gminy stanęła na najwyższym stopniu podium w Halowych Igrzyskach Wsi.

Zdobycie 21 medali przez reprezentację Gminy Iława jest jak podkreślił  Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy  największym osiągnięciem na przestrzeni  ostatnich 10 lat.

Uczestnicy Igrzysk startowali w konkurencjach: trójbój kadry samorządowej ( strzał na bramkę, lotka, rzut podkową), biegi na 60 m kobiet, 100 m mężczyzn, 400 m kobiet, 800 m mężczyzn, 1000 m przełaj kobiet, 1800 m przełaj mężczyzn, skok w dal kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, wyciskanie odważnika 75kg i +75 kg, wędkarstwo, czwórbój seniorów –kosz, lotka, ringo, piłka, trójbój rodzinny- matka, ojciec, dziecko, piłka nożna, siatkówka, przeciąganie liny

Po  ponad 4 godzinnej rywalizacji medale  igrzysk z gminy Iława zdobyli:

Złote medale (7): Roman Piotrkowski ( Przewodniczący Samorządu), Rita Łapacz  (trójbój kadry samorządowej- pracownik U.G),  bieg na  60 m – Oliwia Maćko, Przemysław Wieczorek  w biegu  na 100 m i w skoku w dal, rodzina p. Jackowskich – Marzena, Marcin i Miłosz w trójboju rodzinnym, drużyna piłki siatkowej.

            Srebrne medale(11): Krzysztof Harmaciński ( w trójboju kadry samorządowej – Wójt Gminy, Rafał Rabczyński (w trójboju kadry samorządowej), Aleksandra Bludau w biegu na 400 m, Wiktoria Kwiatkowska i Wiesław Kwiatkowski  – w biegach przełajowych, Karolina Jaworska i Łukasz Lewandowski  – w pchnięciu kulą,  Karlos Patorski w wyciskaniu odważnika + 75 kg,  Grzegorz Łożyński i Grzegorz Jankowski  w wędkarstwie, drużyna przeciągania liny ( 5 osobowa), drużyna piłki nożnej.

             Brązowe medale (3):  Aleksandra Bludau – w skoku w dal, Tomasz Czarnecki  w wyciskaniu odważnika do 75 kg,    drużyna czwórboju seniorów (4 osoby)

            Pozostali reprezentanci gminy również zajęli  wysokie  (4 – 5) miejsca w swoich konkurencjach.

 Wójt  Gminy Iława Krzysztof  Harmaciński za zajęcie I miejsca w klasyfikacji Generalnej odebrał    okazały puchar ufundowany przez Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa warmińsko – mazurskiego.

Reprezentacja gminy wystąpiła w składzie: Krzysztof Harmaciński, Roman Piotrkowski, Piotr Matysiak, Beata Grzechnik, Rita Łapacz, Rafał Rabczyński, Krystian Lewandowski, Przemysław Becmer, Szymon Jajkowski, Piotr Suchocki, Marek Gerych, Błażej Turowski, Hubert Szramka,  Monika Gorzka                                 

 Natalia Mejka, Łukasz Brzeziński, Bartosz Zaborowski,  Szymon Wilemski, Bartosz Łukasiak, Daniel  Rolka,  Oliwia Maćko, Przemysław Wieczorek, Aleksandra Bludau, Tomasz Borkowski, Wiktoria Kwiatkowska, Wiesław Kwiatkowski, Karolina Jaworska, Łukasz Lewandowski, Tomasz Czarnecki,  Carlos Patorski, Marzena, Marcin, Miłosz Jackowscy,  Agnieszka Wieczorek,  Sylwia Siemiontkowska, Adam Kijewski, Piotr Jaworski,  Grzegorz Łożyński, Grzegorz Jankowski,  Mariola Kubska, Barbara Ostrowska, Jerzy Olek,  Jerzy Maguda   oraz Zdzisław Patoła.

 KLASYFIKACJA GENERALNA LETNICH IGRZYSK WSI BISKUPIEC 2016

  1. m Gmina Iława                                          418 pkt                     
  2. m Gmina Ostróda                                     363,5 pkt
  3. m Gmina Lubawa                                      360  pkt
  4. m Gmina Wydminy                                  307  pkt
  5. m Gmina Biskupiec                                  273,5 pkt
  6. m Gmina Kolno                                          244,5  pkt
  7. m Gmina Dywity                                        232,5  pkt
  8. m Gmina Sorkwity                                    112 pkt
Share With:
Tags
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.