a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościZebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławicach

Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławicach

Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławicach

W minioną sobotę (17.03) odbyło się już przedostatnie zebranie sprawozdawcze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Iława. Tym razem zebranie odbyło się  w jednostce ochotniczej straży pożarnej w Ławicach.

W zebraniu brali udział między innymi:

dh Harmaciński Krzysztof – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP

dh Julian Lemiech – Vice Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP

dh Linkner Łukasz – Komendant Gminny OSP

bryg. Krzysztof Tomanek – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie

Zebranie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości a następnie przystąpiono do przyjęcia nowych członków, którzy złożyli rotę ślubowania i tym samy zasilili szeregi jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Ławicach. Przed przystąpieniem do odczytania sprawozdań za 2017r., odznaczono druhów Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach powstała w 1945 roku. Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 19 maja 1995 roku jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to jedna z dwóch jednostek z terenu Gminy Iława włączona do KSRG.

Na wyposażeniu jednostki znajduje się jeden pojazd GBA-Rt 2,5/16 oraz inny sprzęt specjalistyczny, tj. piły do drewna, betonu i stali, agregaty prądotwórcze, pompa szlamowa, zestaw PSP-R1, zestaw hydrauliczny, 4 komplety sprzętu ochrony układu oddechowego oraz szelki bezpieczeństwa wraz z osprzętem.

W 2017 roku do działań ratowniczo-gaśniczych wyjeżdżali do zdarzeń 55 razy. Największym życzeniem jednostki jest zakup drugiego wozu bojowego liczymy, że w tym roku uda się spełnić marzenia całej jednostki.

opr. Linkner Łukasz

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.