Strona głównaDla mieszkańcaAktualności26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wikielcu już za nami

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wikielcu już za nami

W niedzielę, 14 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wikielcu po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Finał otworzył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w krótkim przemówieniu podziękował organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie. Uroczystość uatrakcyjnił m.in. koncert zespołu Hymen, Daniela Zakościelnego z zespołem , występy dzieci ze szkół z terenu Gminy Iława.

Nie zabrakło oczywiście licytacji gadżetów, prac artystycznych, rękodzieła i oczywiście wspaniałych tortów, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Iława (O czym pisaliśmy TUTAJ). Dużą popularnością cieszyła się kawiarenka z pysznymi ciastami i chlebem ze smalcem z nieodłącznym kiszonym ogórkiem. Można było również obejrzeć wystawę motocykli, stoisko z robotami i wiele innych atrakcji.

Wielki Finał zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba.

W tym roku, dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 36.698,19 zł, 50 € oraz został przekazany złoty łańcuszek. Organizatorami 24 Finału WOŚP byli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, ZSP w Wikielcu, GOK w Lasecznie, OSP w Wikielcu. Na rzecz WOŚP kwestowali również wolontariusze z wszystkich szkól z terenu Gminy Iława.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.