Strona głównaDla mieszkańcaAktualności70-lecie Szkoły Podstawowej w Gałdowie

70-lecie Szkoły Podstawowej w Gałdowie

W miniony piątek (28.09) odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia SP w Gałdowie. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło: Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Z-cy Wójta Bogusława Wylota, Dyrektora Wydziału Administracyjno-Prawnego Kuratorium w Olsztynie Mirosławy Gralli – Kaperzyńskiej, radnych i sołtysów gminy Iława, kierowników Urzędu Gminy Iława i jednostek podległych, dyrektorów szkół, obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły w Gałdowie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele św. Wojciecha w Gałdowie. Po mszy  przybyłych na jubileusz gości powitała dyrektor szkoły Anna Lewandowska. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Harmaciński podziękował dyrektor szkoły za jej pracę i pogratulował wspaniałego jubileuszu.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przyszedł czas na część artystyczną. Przed publicznością w Gałdowie zaprezentowali się uczniowie, którzy przygotowali akademię. Wyświetlona została również prezentacja multimedialna, w której można było poznać historię szkoły. Część artystyczną wzbogacił również występ Dyrektor GOK Grażyny Piękos i Oktawii Laskowskiej.

W ramach obchodów zostało również zasadzone drzewko upamiętniające 70-lecie szkoły oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Została również złożona kapsuła czasu. W drugiej części uroczystości odbył się bal absolwentów.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.