a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Gminna Gala Kultury 2018

Gminna Gala Kultury 2018

W piątek, 23 marca 2018 r. w iście wiosennej scenografii sali widowiskowej GOK Laseczno odbyła się Gminna Gala Kultury. W tym roku impreza przeprowadzona została niezależnie od Gminnej Gali Sportu. Na uroczystość przybyli goście z terenu gminy Iława, powiatu iławskiego, Iławy, Olsztyna, Elbląga, a nawet z odległego Braniewa.

Przybyły też władze lokalne i przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, dyrektorzy i szefowie wielu instytucji. Nie zabrakło przedstawicieli oświaty, kościoła katolickiego i metodystów, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich i samorządowców z terenu gminy Iława.

W uroczystej atmosferze dyrektor GOK Grażyna Piękos przywitała gości i osoby oraz instytucje wyróżnione w kilku kategoriach działalności na rzecz kultury, zaś zespół „Grasz-Band” przywitał publiczność piosenką o tematyce wiosennej.

W dalszej części głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach odniósł się do ważnej sfery życia, jakim jest wszelka twórczość kulturalna i jak ważną rolę odgrywają jej animatorzy- instytucjonalni, jak i pojedyncze osoby. Do życzeń wójta przyłączyli się też inni goście.

 

Następnie odbyło się wręczenie podziękowań i statuetek dla osób i instytucji wyróżnionych przez gminę Iława. Na końcu zamieszczamy listę osób uhonorowanych na gali.

W przerwach pomiędzy poszczególnymi kategoriami wystąpiły zespoły działające przy GOK: wspomniany już „Grasz Band”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Gosposie” i „Morawa”. Publiczność tradycyjnie przyjęła je ciepło i nagrodziła gromkimi oklaskami.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Po ostatnim występie zespołu „Grasz-Band” i wspólnym śpiewaniu kilku piosenek goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

 

LISTA WYRÓŻNIONYCH – GMINNA GALA KULTURY 2018

 

  1. I. ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA  NA  NIWIE  KULTURY W GMINIE  IŁAWA  W 2017R.                     

  2. Barbara Kowalska SP. Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
    2. Ksenia Jakubowska SP. Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
    3. Beata Przeworska  SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego –Hubala
  3. Stanisław Kowalkowski Sp. Rudzienice – nauczyciel

                          Uczniowie:

1.Amelia Białkowska SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
2. Natalia Ciesielska  SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
3. Martyna Zielińska SP. Rudzienice im. Michała Lengowskiego
4. Wiktoria Łożyńska – SP. Laseczno
5. Julia Naworska SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Polskiej
6. Julia Śliżewska SP  Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej
7. Natalia Rekowska- SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
8. Wiktoria Rekowska- SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
9. Oliwia Przytulska – SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego -Hubala
10. Alicja Gorzka – SP. Gałdowo  im. Majora Henryka Dobrzańskiego –Hubala

 

  1. ROZWÓJ I  UPOWSZECHNIANIE KULTURY W  GMINIE IŁAWA W 2017 R. [podziękowania ]

  2. Stanisław Kożuchowski z Iławy .Morawa, ZSO w Iławie
    2. Michał Stadnicki z Iławy Morawa, Gosposie
    3.Tomasz Kraweć z Iławy -Członek zespołu Grasz-Band
    4. Katarzyna Kowalkowska z Iławy .Była skrzypaczka Grasz-Band
  3. Zofia Asztemborska SP.Laseczno -emerytowana nauczycielka
    6. Rafał Piękos  z Ząbrowa .Członek zespołu Grasz-Band
  4. Ewa Piekarczyk SP. Gromoty -nauczycielka 8. Ewa Oszmian SP. Franciszkowo -nauczycielka
  5. Helena Kulesza SP. Franciszkowo – nauczycielka

III.  KULTYWOWANIE TRADYCJI LUDOWEJ W 2017 R.  ( statuetki )
                      1. Zespól folklorystyczny „Gosposie”
2. Zespół folklorystyczny „ Dzieci Ziemi Iławskiej”
3. Zespół folkowy „Morawa”

  1. TWORZENIE I ROZWÓJ KULTURY GMINY IŁAWA W 2017 R.[statuetka ]
    1. Gminny Ośrodek Kultury  w Lasecznie

 

  1. WSPIERANIE KULTURY W GMINIE IŁAWA  W 2017 R.[Podziękowanie ramce)

  2. Marek Kałuża – Artysta, rzeźbiarz , laureat Lauru Iławy .
  3. Henryk Szabelski – Kierownik Referatu Edukacji Urzędu Gminy Iława
  4. Robert Mikusik – Komendant Komendy Powiatowej Policji w Iławie
  5. Sławomir Michalak – Prezes WOPR Iława
  6. Edward Jasik – Przewodniczący Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
  7. Kamil Szczech – Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie
  8. Janusz Skuzjus – prezes zarządu oddziału rejonowego PCK w Iławie
  9. Dorota Jurczak – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju „Pro Bono”
  10. Kinga Groszkowska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie
  11. Andrzej Bartkowski – muzyk, menadżer zespołów Hymen, Ci-ho, Blues Station

11.Zespół  Hymen

  1. Zespół CI-HO
  2. Anna Ćwiklik –Laseczno
  3. Jerzy Tchórz – Prezes Gminnej Spółki Komunalnej w Kamieniu Małym
  4. Maciej Jasiński były komendant PSP w Iławie

 

  1. ZA WSPÓŁPRACĘ NA NIWIE KULTURY NA TERENIE GMINY IŁAWA  W 2017R. [Podziękowania ramka]

 

  1. Ksiądz Jarosław Grudziąż – Parafia Laseczno
    2. Ksiądz Mirosław Masztalerek-Z Parafia Ząbrowo
    3. Krzysztof Kopacz – Pastor Metodystów w Iławie
  2. ksiądz Dziekan Adam Olszewski – Parafia Rudzienice
  3. Ksiądz Mirosław Pyzio- Parafia Karaś
  4. Ksiądz Maciej Pacynko – Parafia Frednowy

 

                      Sołtysi ( podziękowanie w ramkce)
1.Ryszard Buczkowski- Dół
2. Barbara Wysocka -Franciszkowo
3. Marek Balkowski – Frednowy
4. Jan Olejnik – Gałdowo
5.Witold Socha – Gromoty
6. Tomasz Kaczerowski – Gardzień
7. Józef Baran – Gulb
8. Daniela Wysocka – Kałduny
9. Jan Rosiński – Karaś
10. Emilia Skolmowska – Laseczno
11.  Jerzy Olek – Ławice
12. Grażyna Kapuścińska – Mątyki
13. Marian Szkamelski – Mózgowo
14.Paweł Gentzig – Radomek
15. Zbigniew Osasiuk – Rudzienice
16. Karina Cyganowska – Siemiany
17. Irena Kaszlewicz – Starzykowo
18. Jarosław Musiał – Stradomno
19. Janusz Świdziński – Szałkowo
20. Mirosław Wolak – Tynwałd
21. Ewa Bielicka – Wikielec
22.  Beata Grzechnik – Wola Kamieńska
23. Roman Piękos -Ząbrowo
24. Bożena Majewska –Szymbark

  1. Barbara Ostrowska – Nowa Wieś
  2. Jan Zieliński – Dziarny
  3. Zenon łęgowski – Skarszewo

 

KGW   

1.Daniela Wysocka –Kałduny

2, Grażyna Węgłowska –Ławice

3.Bogumiła Markowska- Nowa Wieś

4.Karolina Jaworska – Gałdowo

  1. Bernadetta Ćwiklak- Szałkowo
  2. Teresa Prusakowska – Radomek
  3. Danuta Trzcińska- Gromoty

8.Magdalena Turzyńska – Szymbark

  1. Anna Malinowska- Ząbrowo
  2. Grażyna Kozłowska – Gulb
  3. Bogumiła Kowalska – Tynwałd
  4. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie.

 

 Ochotnicza Straż Pożarna

 

  1. Janusz Olszewski

2.OSP Ząbrowo – Jarosław Antoszewski

3.OSP Laseczno – Andrzej Żurawski

4.OSP Gałdowo – Bolesław Pesta

5.OSP Siemiany – Kazimierz Arciszewski

  1. OSP Wikielec – Janusz Olszewski

6.OSP Rudzienice –   Adam Kontowski

7.OSP  Ławice –  Sylwester Grochowiecki

8.OSP Tynwałd – Kazimierz Kowalski

 

Szkoły

1.SP Wikielec – Dyrektor Bożena Lewandowska    

  1. SP Ząbrowo –Dyrektor Joanna Marciniak
  2. SP Laseczno – Dyrektor Danuta Gubała
  3. SP Gałdowo – Dyrektor Anna Lewandowska
  4. SP Franciszkowo – Dyrektor Alicja Maciołek
  5. SP. Gromoty – Dyrektor Violetta Sowińska
  6. NSP Frednowy – Dyrektor  Elżbieta Trzcińska

8.SP. Rudzienice – Dyrektor Urszula Solis

  1. ZSO w Iławie – Dyrektor Roman Groszkowski

 

 

 

1.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno
2.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa

  1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju „Agro-Tur” z Szałkowa
    4.Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej

5.Stowarzyszenie im. Emila von Behringa z Ławic.

  1. Firma Transportowa Włodarczyk & Włodarczyk

 

VII.  WSPIERANIE KULTURY W GMINIE IŁAWA  W 2017 R.  [statuetki ]

  1. Kazimierz Boniecki – Prezes ROLIMPEX S.A .
  2. Alina i Jan Szynaka, SZYNAKA MEBLE sp. z o.o.
    3. Stanisława Pańczuk – Prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski
  3. Krystyna Ziejewska – Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Rolnych
  4. Irena, Małgorzata Durlik – Dyrektor oddziału Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita
  5. Zbigniew Gnaczyński – Prezes Banku Spółdzielczego w Iławie
  6. Alina i Jan Dobrzańscy – Dobrzański Jan Transport Towarowy
  7. Bożena i Stanisław Michalewscy – Przedsiębiorstwo Handlowe Mistra
  8. Krzysztof Woźniak – Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Gracja ‘’
  9. Eugeniusz Jaremko -Prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego
  10. Grzegorz Olszewski – Gregor Nauka Języków

12.Janusz Elmerych- Firma Handlowo Usługowa  Auto -Trans

  1. Jadwiga i Stanisław Kołodziejczyk- Przedsiębiorstwo Handlowe Rolnik
  2. Henryk Dzierzęcki – Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”
  3. Kazimierz Kujawa – Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Maspex Wadowice -TYMBARK o/OLSZTYNEK
  4. Bogumiła, Ewa Bielewska –Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EKO SP. Z.O.O w Iławie
  5. Edyta, Dorota Jaskółowska – Prezes Wielobranżowego Zakładu   Usługowo –Produkcyjno – Handlowego  SPOMER SP Z.O. O w Iławie.

 

STATUETKA SPECJALNA

 

VIII.  ZA SZCZEGÓLNY WKŁAD W ROZWÓJ KULTURY W GMINIE IŁAWA W 2017 R.


  1. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
    Gustaw Marek Brzezin
  2. Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski

Sławomir Sadowski

  1. Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
    Bernadeta Hordejuk
  2. Starosta Powiatu Iławskiego
    Marek Polański
  3. Rada Gminy Iława
    Roman Piotrkowski [ dla wszystkich radnych ]
     6. Urząd Gminy Iława

Krzysztof Harmaciński
 

  1. PROMOCJA KULTURY W GMINIE IŁAWA W 2017 R. [podziękowania ]


Media
1.GAZETA IŁAWSKA
2. KURIER REGIONU IŁAWSKIEGO
3.INFOILAWA.pl
4. Radio ESKA
5.ILAWA TV

6.MELORADIO

 

 

 

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.