a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościKolejne fundusze unijne dla Gminy Iława (Aktualizacja – FILM)

Kolejne fundusze unijne dla Gminy Iława (Aktualizacja – FILM)

Kolejne fundusze unijne dla Gminy Iława (Aktualizacja – FILM)

W poniedziałek, 13 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyła się uroczystość podpisania umów o przyznaniu pomocy w zakresie działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

LEADER to jedno z narzędzi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które cieszy się wielką popularnością wśród samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców,
osób fizycznych, kościołów. LEADER umożliwia aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich poprzez budowanie potencjału społecznego na wsi. LEADER to gwarancja rozwoju kierowanego przez lokalną społeczność.

                Punktualnie o 10.00 uroczystego otwarcia dokonał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Następnie na scenie pojawił się Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który przywitał przybyłych gości.

Następnie odbyła się prezentacja funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania przeprowadzona przez Stanisławę Pańczuk – Prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski.

Po prezentacji przyszedł czas na uroczyste podpisanie umów z beneficjentami PROW. Wójt Harmaciński podpisał łącznie cztery umowy:

I – Przebudowy świetlicy wiejskiej w Mątykach – etap I – kwota pomocy 62 684 zł,

II – Budowa miejsca zabaw i rekreacji w Ząbrowie – kwota pomocy 126 611 zł,

III – Przebudowa drogi gminnej w Stanowie – etap II – kwota pomocy 95 322 zł,

IV – Szlak atrakcji turystycznych Gminy Iława – południowej części obszaru Kanału Elbląskiego- kwota pomocy 43 268 zł.

Ponadto Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos podpisała umowę na przebudowę i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie na kwotę 104 037 zł. W sumie Gmina Iława pozyskała 431 922 zł pomocy.

Łącznie tego dnia podpisano 33 umowy na dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć na kwotę 3,3 mln złotych.

W uroczystości wzięli udział: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski wraz z zastępcą Bogdanem Bartnickim, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Skarbnik Gminy Iława Anna Styczyńska oraz beneficjenci programu z naszego regionu.

Poniedziałkową uroczystość uświetnił występ zespołów Graszband, Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Gosposie, a o poczęstunek zadbały panie z KGW  z Nowej Wsi, Tynwałdu, Gulbia oraz Radomka .

 

 

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.