a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Pasjonat Sportowej Polski

Pasjonat Sportowej Polski

W środę, 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Sportowa Polska podczas której Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński został uhonorowany szczególnym wyróżnieniem. Otrzymał prestiżowy tytuł „Pasjonat Sportowej Polski”. Kapituła konkursu, w której zasiadali znany komentator sportowy Przemysław Babiarz, złoty medalista olimpijski w zapasach Andrzej Supron oraz Rafał Brzozowski znany artysta oraz, o czym nie wszyscy wiedzą, akademicki wicemistrz Polski w zapasach.

Kandydaturę wójta zgłosiły kluby sportowe działające przy Gminnym Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe.

Wśród znamienitych gości znalazła się Irena Szewińska – członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, również wielokrotna medalistka olimpijska.

Wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Celem przyznawania tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a poprzez swoje działania jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Kapituła konkursu wzięła pod uwagę całokształt zasług wójta jako menedżera sportu, budowniczego infrastruktury sportowej oraz wieloletniego działacza.

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.