Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościSiłownia w Ławicach, Mątyki z nową wiatą

Siłownia w Ławicach, Mątyki z nową wiatą

Przy świetlicy w Ławicach zamontowano już elementy siłowni plenerowej, a Mątyki mają już nową wiatę. Sołectwa otrzymały na realizację tych projektów 50% dofinansowania.

3 lipca, br. została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim dotycząca dofinansowania na kolejne  inwestycje w Ławicach i Mątykach.  Obie miejscowości złożyły wnioski do konkursu pn.: „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2017 roku. Projekt Ławic dotyczył powstania siłowni plenerowej przy świetlicy, natomiast mieszkańcy Mątyk wnioskowali o nową wiatę rekreacyjną.

Obie miejscowości otrzymały maksymalne dofinansowanie w wysokości 10.000 zł na każdy projekt. Całkowita wartość każdego projektu wyniosła 20.000 zł.

Należy podkreślić, że są to już kolejne zadania, które zostały realizowane z programu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. W poprzednich latach powstały:  w Mątykach siłownia plenerowa, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, ścieżka dydaktyczna, a w Ławicach została wyremontowana przydrożna kapliczka.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.