a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
Strona głównaDla mieszkańcaAktualnościUmowa podpisana – prawie 2 mln złotych na inwestycje w Siemianach

Umowa podpisana – prawie 2 mln złotych na inwestycje w Siemianach

Umowa podpisana – prawie 2 mln złotych na inwestycje w Siemianach

            We wtorek, 27 czerwca wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisał z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem umowę o przyznanie Gminie Iława prawie 2 mln zł dotacji.

Środki Gmina Iława pozyskała z RPO WiM na lata 2014-2020. Zostaną one przeznaczone na: modernizację pola namiotowego, budowę sanitariatów z zastosowaniem kolektorów słonecznych do wspomagania podgrzewania wody, budowę portierni, wiaty śmietnikowej wraz z instalacjami sanitarnymi, przyłączami wodociągowymi i instalacjami elektrycznymi, urządzenie placów zabaw wraz z siłownią plenerową, boiska. Zagospodarowany zostanie również teren plaży, pola namiotowego, powstaną stanowiska dla 22 kamperów oraz pomost cumowniczy na 28 jachtów. Zmodernizowany zostanie również amfiteatr wraz ze sceną. Wszystko to powstanie w Siemianach nad Jeziorakiem.

Inwestycja ta przyczyni się do wzrostu atrakcyjności tej części gminy i podniesie komfort wypoczynku przybywających tam turystów.

 

Udostępnij:
Tagi
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.