a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .

Ząbrowiada 2017

Ząbrowiada 2017

W sobotę 15 lipca br. odbyła się „Ząbrowiada”, na którą oprócz mieszkańców Ząbrowa i gminy przybyli oficjalni goście: wójt Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, kierownik Referatu Infrastruktury i Rozwoju Andrzej Brach, sołtys Roman Piękos i inni znamienici goście oraz mieszkańcy sołectwa Ząbrowo i gminy Iława. W części oficjalnej głos zabrali kolejno: wójt, przewodniczący i sołtys, a także Prezes „Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa” Janusz Śliżewski. Zostały wręczone nagrody za rywalizację w zawodach piłki nożnej i plażowej.
Koncert rozpoczął zespół folklorystyczny „Gosposie” w żywiołowym, folklorystyczno-biesiadnym repertuarze. Po nich na scenie pojawił się zespół folkowy „Morawa” ze swoim tradycyjnym repertuarem. Gwiazdą koncertu był olsztyński zespół „Komp”znany już z innych koncertów w gminie Iława. Publiczność wysłuchała coverów w znakomitym wykonaniu.
Występom muzyków towarzyszyły gry i zabawy animacyjne, artystyczne malowanie twarzy przeprowadzone przez instruktorów GOK. Na terenie imprezy rozlokowało się mini „wesołe-miasteczko”, koniki do jazdy wierzchem dla dzieci, bar piwny i stoisko ze swojskim jadłem.
Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, a zorganizowali: „Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa”, „Rada Sołecka Zabrowa”, „OSP Ząbrowwo”, „KGW Ząbrowo”i klub piłkarski „Osa” Ząbrowo.
Po zakończeniu występów rozpoczęła się zabawa, którą prowadzili DJ‚e.

tekst: GOK Laseczno

Udostępnij:
Brak komentarzy

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.