HomeDla mieszkańcaAktualnościDożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej

Dożynki Parafialne w Woli Kamieńskiej

W słoneczną niedzielę, 25 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy z Sołtys Beatą Grzechnik, Radą Sołecką Wola Kamieńska, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Woli Kamieńskiej i Parafią pw. Św. Andrzeja Boboli zorganizowali Dożynki Parafialne.

Po uroczystej Mszy św. którą celebrował proboszcz Ks. Kan. Jarosław Hossa, otwarcia imprezy dokonała Grażyna Piękos, dyrektor GOK w towarzystwie sołtys Beaty Grzechnik. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Bernadeta Hordejuk Przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
W części artystycznej zaprezentował się Zespół Morawa z piosenkami folkowymi w języku czeskim, greckim i polskim.
Gminny Ośrodek Kultury animował gry i zabawy, w których chętnie uczestniczyły dzieci. Gwiazdą imprezy dożynkowej był zespół ,,Solid Rock” grający covery utworów z repertuaru zespołu ,,Dire Straits”.
Instruktorzy GOK przygotowali scenę, garderobę i nagłośnili imprezę.
Na koniec odbyła się tradycyjna zabawa “pod księżycem”.
Na imprezie pojawił się także zastępca wójta Gminy Iława Andrzej Brach, sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot, a także radni gminy, sołtysi, mieszkańcy sołectwa oraz goście z Iławy.