a
tel. 89 649 08 00, tel. 89 649 24 18, faks 89 649 48 82, e-mail: gmina@gmina-ilawa.pl .
HomeDla mieszkańcaAktualnościXV Festyn Behringowski w Ławicach

XV Festyn Behringowski w Ławicach

XV Festyn Behringowski w Ławicach

W sobotę, 16 czerwca mieszkańcy gminy Iława i przybyli goście uczestniczyli  w XV Festynie Behringowskim w Ławicach.  Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00. Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Następnie nastąpiło wręczenie statuetek i nagród zwycięzcom IV Biegu o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.(Fotorelacja TUTAJ)

Nie zabrakło również występów artystycznych. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie z szkoły Podstawowej w Gromotach, zespół „Pełni Werwy”, zespół „Sparogi” z Olsztynka.  Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło parku zabaw dla dzieci, kiermaszu rękodzieła, degustacji potraw. Na licznie przybyłych gości czekała pyszna grochówka.

Organizatorami tegorocznego Festynu byli: Gmina Iława, Fundacja im. prof. Emila von Behringa, Sołtys i Rada Sołecka wsi Ławice, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach oraz KGW Ławice. Impreza była objęta patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

 

Share With:
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.